Σας περιμένουμε.
Λίγα λόγια για τη συγγραφέα Αιθερία
Η Αιθερία, φιλολογικό ψευδώνυμο της Ελένης Σταθοπούλου, γεννήθηκε στη Θουρία Μεσσηνίας το 1954 από πατέρα Ναυπλιέα και μητέρα Θουριώτισσα. Τελείωσε το Λύκειο Θηλέων του Πύργου και αποφοίτησε από το Ιστορικο- Αρχαιολογικό της Φιλοσοφικής σχολής Αθηνών. Υπηρέτησε σε δημόσια Λύκεια για τριάντα συναπτά έτη. Από τον Οκτώβρη του 2004 συνέλαβε την ιδέα και υλοποιεί έκτοτε την έκδοση μιας τριμηνιαίας οχτασέλιδης εφημερίδας στην ιδιαίτερη πατρίδα της. Το 2015 εξέδωσε το πρώτο της βιβλίο με τίτλο "αλήτης φλοίσβος" που περιέχει τρεις ποιητικές συλλογές με σαρανταπέντε ποιήματα. Το “Γεύση από νεράντζι” ήταν το πρώτο της μυθιστόρημα ενώ το 2017 ακολούθησε το “Ουδέν αξιοσημείωτον” επίσης από τις εκδόσεις Anima.
0 Σχόλια